Proč zvolit montáž od kameníků z Krákorky?

Vzhledem k jedinečnosti pískovce z lomu v Červeném Kostelci nabízíme zákazníkům, kteří si náš pískovec vyberou, nejen unikátní materiál, ale i kompletní servis. Zvolený typ kamene vytěžíme, opracujeme, přivezeme a profesionálně umístíme. Tento postup doporučujeme a zároveň tím také garantujeme správné provedení veškerých montážních prací a postupů. Díky staletým zkušenostem dnes můžeme nabídnout vše od návrhu až po realizaci. Při využití služeb jiného dodavatele realizačních prací, je velmi důležité dbát pokynů uvedených na našich internetových stránkách www.krakorka.cz.

Image
Image

Návod montáže

Vážení zákazníci, vybrali jste si jedinečný triasový pískovec z lokality Krákorka u Červeného Kostelce. Jedinečnost mezi ostatními pískovci spočívá v přirozené odlučnosti jednotlivých vrstev-desek tloušťky 1 – 20 cm. Téměř každá z jednotlivých vrstev je „utvořena“ přírodou, tzv. přírodní vrstva, která se vyznačuje zatažením povrchu-glazurou, vrstvou zataženou jílovitokaolinitým pojivem. Na základě rozšíření prodejů tohoto pískovce, jeho jedinečnosti a mnohdy neznalosti jeho vlastností a tím i jeho správné montáže, dovolujeme si následně uvést několik důležitých rad a návodů.

Image

Kompletní dodávka včetně montáže

Zákazníkům doporučujeme si udělat základní přehled o produktech a ceně na webových stránkách. Poté by mohl následovat osobní kontakt – u zákazníka nebo např. v našem showroomu s aplikacemi produktů Krákorky v Červeném Kostelci spojený s návštěvou lomu. Při této schůzce mohou být plně naformulovány požadavky zákazníka a vypracována kompletní cenová a termínová nabídka. Pokud si zákazník přeje, firma zajistí vlastní dovoz materiálu na stavbu a montáž produktů z pískovce na stavbě našimi vlastními kameníky. Velmi doporučujeme uvedený postup.

Úskalí i přednosti výjimečného kamene

Se zdejším pískovcem se musí na rozdíl od jiných pískovců zacházet poněkud odlišněji. Jeho vynikající vlastností je značná tvrdost. A stejně jako jeho nezvyklý způsob uložení, má i jeho použití určité limity. Pro příklad, pokud se začne těžit vrstva silná 5 cm, masivní schody se z ní nedají vyrobit. Tento pískovec se nedá opracovat klasickým způsobem. Musí být opracován osobou, která s ním umí zacházet a naopak přitom dovede vyzdvihnout jeho přednosti ku prospěchu věci tak, aby konečné dílo z něho bylo vydařené. Zákazníci si občas přejí něco, co z Krákorky nejde dost dobře vytvořit. Taková přání jim ale naše firma rozmlouvá, jelikož použití tohoto pískovce nesprávným způsobem je pro naši společnost antireklama. A že lze naopak možno zdejší triasový pískovec použít s úspěchem, o tom svědčí i příklady z dávné minulosti. Na všechny staré povaly na domech ve městě a okolí nedalekého Červeného Kostelce byly použity desky z Krákorky. A kdyby se při demontáži i po 150 letech vyjmuly, vypadají jakoby byly vytěženy v současnosti.

Image
Image